30.12.2024 43

Як розумні пристрої для обліку ресурсів зчитують дані

Розумні пристрої обліку ресурсів (води, газу, електроенергії) кардинально змінюють підхід до збирання даних. Сучасні технології надають змогу автоматично збирати інформацію з вимірювальних приладів, виключаючи необхідність передавати та фіксувати їх вручну. У цій статті ми розглянемо три методи збирання даних у сучасних інтелектуальних лічильниках: магнітний, оптичний та індуктивний.

Інтелектуальні лічильники: як пристрої вимірюють ресурси

У вирішеннях для дистанційного обліку ресурсів використовують різні розумні пристрої: розумні лічильники, радіомодулі та IoT-сенсори. Ці пристрої автоматично фіксують показники приладів обліку (час і частоту зняття даних можна налаштувати) та передають їх бездротовими каналами зв’язку на сервер. На цьому етапі постачальник ресурсів, керуюча компанія або муніципалітет можуть отримати доступ до даних у програмному забезпеченні.

Залежно від типу ресурсу та принципу роботи в розумних пристроях можуть використовувати різні типи фіксації даних. Розглянемо їх детальніше.

Магнітний метод зчитування даних

Магнітні зчитувачі обчислюють кількість спожитих ресурсів, фіксуючи зміни магнітного поля. Такі пристрої зазвичай встановлюють на лічильники з елементами, що рухаються або обертаються, наприклад, дисками або барабанами. Ці частини лічильника утворюють магнітне поле. Коли механізм лічильника починає рухатися, сенсори фіксують викликані ним зміни у полі. Таким чином, пристрій накопичує інформацію про кількість обертів диска та передає її згідно з налаштуваннями частоти передавання даних.

Переваги магнітного методу — висока точність вимірювань та простота інтеграції з наявними моделями лічильників. Такі пристрої обліку надійно працюють у складних умовах експлуатації (наприклад, при впливі пилу або вологи). Найчастіше магнітні зчитувачі використовують у водомірах та газових лічильниках.

Оптичний метод зчитування даних

Для ідентифікації даних приладів обліку оптичні зчитувачі використовують світлові промені. Зазвичай такі пристрої розпізнають цифри, штрих-коди або мітки, що обертаються.

Процес зчитування даних в інтелектуальних лічильниках ресурсів починається з оптичного розпізнавання: камера або фотодатчик сканує дані, що відображаються. Після зчитування пристрій аналізує отримане зображення та перетворює його на цифровий формат. Потім дані передаються на сервер або до хмарного сховища для оброблення.

Переваги оптичних сенсорів у тому, що вони сумісні з різними типами приладів обліку та легко встановлюються на наявні механічні лічильники. Крім того, завдяки безконтактному методу зчитування даних такі пристрої служать довше, оскільки зношування обладнання в них нижче, ніж у лічильниках з вбудованими сенсорами.

Оптичні зчитувачі часто використовуються для модернізації старих лічильників, де неможливо встановити електронні датчики. Вони також популярні в електроенергетиці та комунальному господарстві.

Індуктивний метод зчитування даних

Індуктивні пристрої використовують для зчитування даних електромагнітні явища. Такі прилади обліку вимірюють зміни індукції, викликані рухом металевих елементів усередині лічильника.

Індуктивні сенсори створюють у пристроях магнітне поле. Коли металевий елемент (наприклад, диск або вал) проходить через поле, воно змінюється. Пристрій фіксує ці зміни та перетворює їх на цифрові дані про споживання ресурсу.

Прилади обліку, в яких використовується індуктивний метод, можна використовувати в агресивних середовищах. Такі лічильники довговічні, оскільки їхні елементи не контактують між собою, отже, зношуються нескоро.

Індуктивні зчитувачі широко застосовують у промисловості та енергетиці, оскільки такі прилади обліку надають змогу фіксувати дані з високою точністю, до того ж вони стійкі до зовнішніх впливів.

Переваги дистанційного обліку

Технології відстеження ресурсів з підтримкою IoT виводять облік ресурсів на якісно новий рівень: розумні алгоритми надають постачальникам, керуючим компаніям, муніципалітетам і кінцевим користувачам ряд привілеїв.

Автоматизація обліку показників: користувачам не потрібно пам’ятати дату надсилання показників і самостійно їх повідомляти. Постачальники одержують коректні дані в чітко визначені терміни та зводять до мінімуму можливість помилок, що зумовлені людським фактором.

Відстеження даних в реальному часі: постачальникам та користувача доступна актуальна інформація про спожиті ресурси. Користувачі можуть завдяки цьому регулювати витрату та економно ставитися до ресурсів, а постачальники отримують дані для аналізу споживання.

Дистанційний доступ: постачальникам ресурсів не потрібно надсилати контролерів для перевірки показників лічильників. Це значно економить час співробітників компанії та підвищує ефективність збирання даних: нерідко контролери не можуть зафіксувати показники лічильника з першого разу, оскільки користувачів може не бути вдома. З іншого боку, споживачам не потрібно підлаштовувати свій графік під візит контролера, що робить їхнє життя більш комфортним.

Бездротове збирання даних в інтелектуальних лічильниках

Дистанційне відстеження комунальних послуг за допомогою розумних пристроїв робить облік максимально зручним, точним, надає постачальникам змогу швидше реагувати на позаштатні ситуації та вести зручну аналітику. Користувачі завдяки цим технологіям гарантовано отримують точні рахунки за спожиті послуги та звільняються від необхідності щомісяця передавати дані лічильників.

Сучасні технології пропонують компаніям і муніципалітетам вирішення для дистанційного обліку даних, які надають змогу досягти високої точності та автоматизувати облік. Найбільш популярні магнітний, оптичний та індуктивний методи — вибір технології передавання даних залежить від типу ресурсу, принципу роботи лічильника, умов експлуатації та вимог до системи обліку. Завдяки цим інноваціям як користувачі, так і постачальники ресурсів отримують безліч переваг: економію часу, зменшення кількості помилок та зручність керування даними.

Було корисно?

7

Iнші статті

30.12.2024 / Darya Pozharska Як розумні пристрої для обліку ресурсів зчитують дані

Розумні пристрої обліку ресурсів (води, газу, електроенергії) кардинально...

Читати
29.11.2024 / Darya Pozharska Переваги дистанційного моніторингу ресурсів для кінцевих користувачів

Розумне керування ресурсами — відносно нова технологія, яка змінює звичний...

Читати
29.11.2024 / Darya Pozharska Переваги гібридних мереж на основі LoRaWAN та Wi-Fi для розумних міст

Розумні міста використовують передові технології для покращення міського...

Читати
31.10.2024 / Darya Pozharska Вирішення для лічильників Jooby: радіомодулі та сенсори Jooby для будь-якого типу лічильника

Бренд Jooby виробляє розумні пристрої для обліку різних типів ресурсів. У цій...

Читати
30.10.2024 / Darya Pozharska Інтеграція NB-IoT у системи керування інтелектуальними будівлями

Інтернет речей (IoT) суттєво вплинув на багато галузей, забезпечивши моніторинг й...

Читати
19.10.2024 / a.igonin@infomir.com Лічильники газу та води з підтримкою LoRaWAN для точного й оперативного моніторингу

Стрімкий розвиток енергетичної та комунальної галузі вимагає більшої точності,...

Читати
30.09.2024 / Darya Pozharska Прогноз тенденцій розвитку інтернету речей у 2025 році

Інтернет речей (IoT) — одна з технологій, що найбільш стрімко розвиваються у світі....

Читати
03.09.2024 / Darya Pozharska LoRa vs NB-IoT: порівняння технологій зв’язку

Зростання популярності інтернету речей (IoT) призвело до розвитку різноманітних...

Читати

Підписатися на наш блог

Будьте в курсі останніх новин індустрії

    Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

    Ваше повідомлення надіслано.

    Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

    Jooby.Store: Магазин розумних рішень для обліку ресурсів

    Ознайомтеся з нашими пристроями для дистанційного обліку, які тепер доступні для роздрібної купівлі з доставкою по всій Європі. На Jooby.Store представлено широкий вибір розумних радіомодулів і датчиків для вимірювання споживання газу, води, тепла та електроенергії.
    Jooby.Store: Магазин розумних рішень для обліку ресурсів

    Готові обговорити проект?

    Наші фахівці завжди готові допомогти та оперативно нададуть відповіді на всі ваші запитання. Щоб отримати консультацію щодо вашого проекту та розробити персональний план його реалізації, заповніть форму зворотного зв'язку.

      Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

      Ваше повідомлення надіслано.

      Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

      Оформлення запиту

      Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

      Ваш запит відправлено

      Дякуємо, ми прийняли ваш запит. Найближчим часом відповідальний менеджер зв'яжеться з вами і уточнить деталі замовлення.

      Готові обговорити проект?

      Наші фахівці завжди готові допомогти та оперативно нададуть відповіді на всі ваші запитання. Щоб отримати консультацію щодо вашого проекту та розробити персональний план його реалізації, заповніть форму зворотного зв'язку.

        Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

        Ваше повідомлення надіслано.

        Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.