Облік ресурсів — одна зі сфер застосування розумних технологій. Облік газу за допомогою інтернету речей (IoT) дозволяє значно спростити, прискорити та оптимізувати процес збирання даних, водночас надавши споживачам та постачальникам низку додаткових переваг та зручностей. У цій статті ми розповімо, як запровадити ефективний моніторинг дистанційного газу.
Ручний облік показників відходить у минуле: сучасні технології дають змогу автоматизувати збирання даних про споживання ресурсів. У результаті виграють усі — як структури, що надають послуги, так і споживачі.
IoT-системи обліку газу працюють наступним чином: розумні пристрої — лічильники або прилади обліку, обладнані спеціальними радіомодулями, автоматично фіксують показники та надсилають їх радіоканалом на базову станцію, а далі — на сервер постачальника ресурсів. Постачальникові не потрібно направляти до абонента контролерів або нагадувати йому про необхідність передати показники: цей процес автоматизовано. Споживачу теж не треба турбуватися про те, що він пропустить дату передавання показників чи боятися, що диспетчер неправильно внесе дані до системи обліку газу. Нижче ми наводимо основні переваги дистанційного обліку ресурсів:
Точність та своєчасність. Дані лічильників знімаються автоматично за розкладом, тому під час передавання показників виключена можливість помилки, зумовленої людським чинником.
Вичерпні дані для аналізу. За необхідності частоту надсилання даних можна налаштувати — це надасть змогу постачальникам проводити детальний аналіз споживання та оптимізувати свою роботу.
Запобігання розкраданням. Багато розумних пристроїв додатково сповіщають про спроби зламати корпус лічильника або впливати на нього магнітом.
Скорочення витрат. Впровадивши бездротовий облік газу, постачальники перестають потребувати великої кількості контролерів та диспетчерів, які до цього часу займалися збиранням та обробленням показників.
Стандартизація. Всі дані одразу надходять у програмне забезпечення в одному зручному для постачальника форматі — для їх отримання не потрібно використовувати кілька різних каналів (телефон, месенджери, електронну пошту).
Доступ до даних. Розумні пристрої фіксують та передають показники незалежно від того, чи знаходиться абонент вдома та чи згоден він надати контролерам доступ до приладів обліку.
Вибір пристрою. Радіомодуль має відповідати моделі лічильника. Радіомодулі JOOBY EPHIR — це пристрої, сумісні з лічильниками газу Metrix, Elster та Samgas.
Встановлення, налаштування та активація. Радіомодуль встановлюється на лічильник газу за допомогою штатного кріплення, при цьому демонтувати пристрій обліку не потрібно. Після встановлення радіомодуля інсталятор активує пристрій через мобільний додаток.
Можна налаштувати зручний інтервал передачі даних: від одного разу на годину до одного разу на день. Від цього показника залежить термін служби акумулятора радіомодуля: що рідше пристрій передає показники, то довше він прослужить без заміни акумулятора (від 5 до 15 років залежно від налаштувань та умов експлуатації).
Зняття та передача показників. Вбудований сенсор магнітного поля фіксує кількість обертів циферблата лічильника. Потім радіомодуль надсилає ці дані бездротовою мережею LoRaWAN на базову станцію. Там інформація обробляється і переводиться в потрібний формат, а далі надходить на сервер постачальника ресурсів або керуючої компанії.
Енергонезалежна пам’ять радіомодуля дозволяє зберігати дані протягом деякого часу, що забезпечує ще більшу надійність роботи пристрою.
Додаткові функції. Радіомодулі для обліку газу Jooby також фіксують спроби відключити пристрій від лічильника або впливати на пристрій обліку за допомогою магніту. Інформація про такі події одразу передається до системи обліку оператора.
Розумні вирішення обліку споживання газу підходять не лише ресурсним компаніям — ця технологія розв’язує питання, з якими стикаються різні організації та бізнес:
Команда Jooby вже втілила в життя кілька проектів: абонентам встановили на лічильники газу радіомодулі, а постачальникам надали необхідне обладнання та програмне забезпечення для обліку газу. Протягом кількох років вирішенням Jooby користуються абоненти АТ «Полтавагаз» (м. Глобине, Полтавська область), ЖК «Два Академіка» (Одеса) та ЖК «Новосільський» (Одеса).
Впровадивши бездротовий облік газу, керуючі компанії та постачальники ресурсів можуть:
Дистанційний моніторинг споживання газу — перспективний напрямок, який стає все популярнішим. Технологія обліку газу дає змогу оптимізувати зняття та передавання показників, зменшити витрати та підвищити рівень комфорту мешканців.
Будьте в курсі останніх новин індустрії
Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Наші фахівці завжди готові допомогти та оперативно нададуть відповіді на всі ваші запитання. Щоб отримати консультацію щодо вашого проекту та розробити персональний план його реалізації, заповніть форму зворотного зв'язку.
Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Дякуємо, ми прийняли ваш запит. Найближчим часом відповідальний менеджер зв'яжеться з вами і уточнить деталі замовлення.
Наші фахівці завжди готові допомогти та оперативно нададуть відповіді на всі ваші запитання. Щоб отримати консультацію щодо вашого проекту та розробити персональний план його реалізації, заповніть форму зворотного зв'язку.
Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.