30.09.2024 661

Прогноз тенденцій розвитку інтернету речей у 2025 році

Інтернет речей (IoT) — одна з технологій, що найбільш стрімко розвиваються у світі. Вже сьогодні люди активно впроваджують розумні пристрої у різні сфери: це змінює повсякденне життя, оптимізуючи бізнес-процеси та покращуючи якість роботи багатьох систем.

Інтернет речей: технологія майбутнього

Інтернет речей включає пристрої та технології декількох рівнів:

З розвитком технологій їхній вплив стає дедалі помітнішим. До 2025 IoT продовжить стрімко розвиватися, охоплюючи все більше сфер. У цьому матеріалі ми розповімо про майбутнє технологій IoT.

Еволюція розумних пристроїв

Розумні технології та IoT все більше проникають у різні сфери життя та економіки, і їхній потенціал тільки збільшується. За прогнозами, до 2025 року кількість підключених пристроїв перевищить 75 мільярдів у всьому світі, що значно вплине на функціонування бізнесу та життя людей.

Приклади використання IoT:

    1. Розумні будинки: вже зараз IoT допомагає людям керувати побутовою технікою через мобільні додатки, економити енергію та покращувати безпеку. Наприклад, розумні термостати дають змогу дистанційно регулювати температуру в приміщенні, а камери відеоспостереження та замки можна контролювати дистанційно.
    2. Розумні транспортні системи: в мегаполісах, наприклад, Лондоні та Сінгапурі вже діють системи розумних світлофорів та дорожніх датчиків. Це допомагає оптимізувати потоки трафіку, зменшити кількість пробок та знизити об’єм викидів вуглекислого газу.
    3. Розумні ферми: сільське господарство також стає високотехнологічним. Наприклад, в Нідерландх широко використовуються IoT-системи для контролю вологості ґрунту, рівню освітленості та внесення добрив. завдяки цьому підвищується врожайність.

Прогноз розвитку інтернету речей у різних сферах

1. IoT в розумних містах у 2025 році

Одним із ключових напрямів розвитку IoT стане розвиток розумних міст. IoT інтегруватимуть із системами керування транспортом, освітленням та комунальними послугами в країнах та регіонах, де ця технологія ще мало поширена. За прогнозами, інтелектуальні системи керування допоможуть містам скоротити споживання енергії до 30%. Також зросте використання розумних парковок та систем моніторингу якості повітря.

2. Майбутні тенденції у промисловості з IoT

У сфері промисловості IoT сприяє переходу до Індустрії 4.0, тобто виробничі лінії стануть повністю автоматизованими. Пристрої IoT дають змогу компаніям збирати та аналізувати дані в реальному часі, і як наслідок — оптимізувати виробничі процеси та знизити витрати. Очікується, що у 2025 році понад 80% підприємств будуть використовувати IoT для моніторингу обладнання та попередження ламань, а отже, зможуть уникнути простоїв.

3. Постачання ресурсів

Важливим напрямком використання IoT стане керування постачанням води, газу та електрики. Розумні лічильники нададуть змогу точніше відстежувати споживання ресурсів, а інтелектуальні системи керування — мінімізувати втрати при їхньому транспортуванні. Такі розумні вирішення вже впроваджують в ряді країн, і в 2025 році цей тренд лише підсилиться.

4. Медицина

Одна з найперспективніших сфер застосування IoT — медицина. Все більше входять у вжиток пристрої, здатні моніторити стан пацієнта в реальному часі та передавати дані лікарям. Вже зараз використовуються пристрої, що відстежують серцевий ритм, рівень цукру в крові та інші параметри. У 2025 році IoT буде використовуватися для складніших завдань, зокрема для дистанційного діагностування захворювань та контролю стану пацієнтів вдома, що знизить навантаження на лікарні.

5. Сільське господарство

IoT продовжуватиме розвиватися у сфері сільського господарства. Вже зараз фермери використовують дрони та датчики для моніторингу стану посівів та тварин. У 2025 році розумні ферми стануть ще більш автоматизованими, що надасть змогу скоротити використання води та добрив, підвищити врожайність та знизити негативний вплив на навколишнє середовище.

6. Освіта

Інновації IoT у 2025 році трансформують і сферу освіти. У розумних школах та університетах IoT будуть використовуватись для оптимізації навчального процесу. Розумні дошки, електронні бібліотеки та системи керування навчальними процесами зроблять освіту більш персоналізованою та інтерактивною. У 2025 році ці технології будуть запроваджені у більшості сучасних навчальних закладів.

7. Транспорт

Автономний транспорт стає реальністю завдяки інтеграції IoT та штучного інтелекту. Вже сьогодні розвиваються технології безпілотних автомобілів, і у 2025 році їх використовуватимуть у великих містах для доставки пасажирів та товарів. Системи моніторингу транспорту за допомогою IoT допоможуть скоротити кількість аварій, покращити керування дорожнім рухом та зменшити викид вуглекислого газу.

8. Утилізація відходів

Розумні технології також знайдуть застосування в керуванні відходами. У деяких містах використовують контейнери для сміття з розумними датчиками, що повідомляють про заповнення бака. Це дає можливість оптимізувати маршрути сміттєвозів. У 2025 році за допомогою IoT можна буде створити більш ефективні та екологічно чисті системи перероблення відходів.

9. Бізнес

Компанії дедалі активніше впроваджують IoT для оптимізації бізнес-процесів. Наприклад, системи розумних складів допомагають відстежувати рух товарів та керувати запасами у реальному часі. У майбутньому IoT будуть інтегрувати зі штучним інтелектом, що дасть змогу бізнесу швидше адаптуватися до умов ринку, що змінюються.

10. Прогнозування стихійних лих та зниження збитків

IoT вже використовується для моніторингу природних явищ — землетрусів, повеней та ураганів. У 2025 році технології стануть ще більш розвиненими, що дасть змогу своєчасно передбачати стихійні лиха та вживати заходів щодо зниження збитків.

11. Покращення суспільної безпеки з IoT у 2025 році

IoT відіграватиме ключову роль у забезпеченні громадської безпеки. Вже зараз використовуються розумні камери із розпізнаванням осіб та системи моніторингу громадських місць. У майбутньому такі технології нададуть змогу запобігати злочинам та забезпечувати безпеку на масових заходах.

Інтеграція штучного інтелекту IoT

Однією з ключових тенденцій IoT у 2025 році стане інтеграція зі штучним інтелектом (ШІ). Ця комбінація дозволить IoT-пристроям не лише збирати та передавати дані, а й самостійно аналізувати їх, що відкриє нові можливості для автоматизації процесів. Наприклад, ШІ допоможе передбачати ламання обладнання на заводах або виявляти аномалії у медичних показниках пацієнтів.

Інтернет речей продовжить активно розвиватися, і до 2025 року його вплив відчуватиметься у всіх сферах життя. Інтеграція зі штучним інтелектом зробить цю технологію ще більш потужним інструментом, здатним суттєво покращити якість життя та оптимізувати бізнес-процеси.

Було корисно?

73

Iнші статті

29.11.2024 / Darya Pozharska Переваги дистанційного моніторингу ресурсів для кінцевих користувачів

Розумне керування ресурсами — відносно нова технологія, яка змінює звичний...

Читати
31.10.2024 / Darya Pozharska Вирішення для лічильників Jooby: радіомодулі та сенсори Jooby для будь-якого типу лічильника

Бренд Jooby виробляє розумні пристрої для обліку різних типів ресурсів. У цій...

Читати
19.10.2024 / a.igonin@infomir.com Лічильники газу та води з підтримкою LoRaWAN для точного й оперативного моніторингу

Стрімкий розвиток енергетичної та комунальної галузі вимагає більшої точності,...

Читати
30.09.2024 / Darya Pozharska Прогноз тенденцій розвитку інтернету речей у 2025 році

Інтернет речей (IoT) — одна з технологій, що найбільш стрімко розвиваються у світі....

Читати
03.09.2024 / Darya Pozharska LoRa vs NB-IoT: порівняння технологій зв’язку

Зростання популярності інтернету речей (IoT) призвело до розвитку різноманітних...

Читати
02.09.2024 / Darya Pozharska Технологія LoRaWAN для вирішень з обліку газу та води

Розумні мережі з низьким енергоспоживанням — ідеальне вирішення для обліку...

Читати
09.07.2024 / Darya Pozharska Дистанційний облік електроенергії: огляд розумних лічильників JOOBY ELECTRA MTX

Системи дистанційного моніторингу вже стали звичними для багатьох...

Читати
27.06.2024 / Darya Pozharska Від радіомодуля до адмінпанелі: автоматизація в керуванні даними

Автоматизація збирання даних у сфері постачання ресурсів — зручне сучасне...

Читати

Підписатися на наш блог

Будьте в курсі останніх новин індустрії

    Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

    Ваше повідомлення надіслано.

    Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

    Готові обговорити проект?

    Наші фахівці завжди готові допомогти та оперативно нададуть відповіді на всі ваші запитання. Щоб отримати консультацію щодо вашого проекту та розробити персональний план його реалізації, заповніть форму зворотного зв'язку.

      Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

      Ваше повідомлення надіслано.

      Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

      Оформлення запиту

      Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

      Ваш запит відправлено

      Дякуємо, ми прийняли ваш запит. Найближчим часом відповідальний менеджер зв'яжеться з вами і уточнить деталі замовлення.

      Готові обговорити проект?

      Наші фахівці завжди готові допомогти та оперативно нададуть відповіді на всі ваші запитання. Щоб отримати консультацію щодо вашого проекту та розробити персональний план його реалізації, заповніть форму зворотного зв'язку.

        Натиснувши «Надіслати», ви підтверджуєте, що ознайомилися із нашою політикою конфіденційності та згодні з нею.

        Ваше повідомлення надіслано.

        Дякуємо, ми отримали ваше повідомлення. Відповідальний менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.